Pomoc rodine Tomovčíkovej z Považskej Bystrice

Rodina Tomovčíková z Považskej Bystrice je príkladom ďalšej slovenskej rodiny, ktorá to v živote rozhodne nemá ľahké. Tomovčíkovci majú tri deti, z toho prostredný syn Patrik (14 rokov) sa narodil s rázštepom chrbtice. K tomu sa postupom času pridružilo množstvo ďalších diagnóz, výsledkom ktorých je to, že je dnes invalidom, odkázaným na celodennú starostlivosť matky. Na Patrikovom zdravotnom stave sa negatívne odrazil aj katastrofálny stav nášho zdravotníctva. Chlapec, ktorý dovtedy chodil, zostal pripútaný na invalidný vozík práve po zbabranej operácií – pre chybu lekárov. Napriek tomu sa nedočkal žiadneho odškodnenia, ba ani len ospravedlnenia zo strany vedenia nemocnice. Rodina žije len zo skromného platu poctivo pracujúceho otca a niekoľkých štátnych príspevkov, ktoré však ani zďaleka nedosahujú takú výšku, ako v mnohých rodinách cigánskych asociálov.

Preto je pre nich veľmi ťažké zaplatiť Patrikovi adekvátnu liečbu a zdravotnú starostlivosť. Hoci sa Tomovčíkovci obrátili na viacero organizácií, nikto im nepomohol. Odmietli ich dokonca aj v známej relácii Modré z neba, ktorej mediálni tvorcovia sa navonok tvária ako najväčší ľudomilovia, v skutočnosti im však nejde o nič iné, ako o zisk a priživenie sa na ľudskom nešťastí.

ĽS Naše Slovensko sa preto rozhodla aspoň trochu zmierniť utrpenie tejto rodine, a to finančným príspevkom vo výške 500 eur. 5. augusta ho rodine odovzdali predseda ĽS Naše Slovensko a banskobystrický župan Marian Kotleba, poslanci NR SR za ĽS Naše Slovensko Rastislav Schlosár a Peter Krupa a predseda o.z. Naše Slovensko pomáha Martin Žáčik. Pomoc sme zrealizovali v rámci programu, ktorým plánujeme pomáhať slušným rodinám až dovtedy, dokým sa nám nepodarí na vládnej úrovni uskutočniť zásadnú systémovú zmenu zdravotníctva a sociálnej politiky na Slovensku.