Pomohli sme ťažko chorej Dominike z Liptova

Dominika má dnes už 18 rokov. Pri debate  s ňou hneď zistíte, že ide o mladé dievča so záujmom o školu, priateľov, hudbu, či bicyklovanie. Trpí však ochorením centrálneho nervového systému, ktoré jej spôsobuje značné problémy pri pohybe či rozprávaní.

Dominika bola do roku a pol úplne zdravé bábätko. Potom sa objavili problémy. Lekári primárne diagnostikovali prekonanie detskej mozgovej obrny, čo sa však neskôr nepotvrdilo. Do dnešného dňa nie je konečná diagnóza stanovená a tak nemajú nárok ani na preplatenie všetkých liekov zo zdravotnej poisťovne.

Jej mama s druhom a Dominikou žijú v krásnej dedinke na Liptove. Život im však sťažuje nielen Dominikine ochorenie, ale i fakt, že ich príjem pozostáva len zo sociálnej podpory mamy, ktorá si nedokáže nájsť prácu. Musí sa totiž starať o dcéru. Preto sú odkázaní najmä na pomoc okolia.

V tejto zložitej životnej situácií sa na nás obrátili so žiadosťou o pomoc pri zabezpečení rehabilitačného pobytu, ktorý Dominike už raz pomohol zlepšiť jej stav. ĽS Naše Slovensko im teda v rámci svojho programu sociálnej pomoci darovala poukážku na rehabilitačný pobyt v hodnote 2028 eur. Dominike a jej rodine držíme palce a prajeme veľa životného elánu a lásky.