Naša pomoc ľuďom v núdzi

Pre deti z mnohopočetných a sociálne znevýhodnených rodín sme usporiadali výlet do terchovskej prírody

Aj tento rok zorganizovala oblastná organizácia ĽS Naše Slovensko pre okresy Žilina a Bytča jednodňový výlet pre deti z mnohopočetných alebo sociálne znevýhodnených rodín.

Po rannom stretnutí, kde deti ochutnali vychýrené koláče od nášho žilinského „provianťáka“, sme sa presunuli do priestorov salaša, kde si mohli deti po krátkych prednáškach vyskúšať výrobu syrových výrobkov.

Opečené špekáčiky, slovenská zelenina, čerstvý syr, slaninka, džús i domáca citronáda s medom dodali všetkým síl. Krátka siesta bola využitá ukážkou jednoduchých cvikov s vlastnou váhou a po chvíli sa všetci presunuli do vychýrených Jánošíkových dier na turistiku.

Všetky deti zvládli cestu krajinou na jednotku, vrátane tých najmenších – trojročnej Peťky a štvorročnej Soničky. Keďže deti mali ešte dostatok síl a počasie bolo napriek rannej búrke žičlivé, ďalším cieľom sa stala rozhľadňa Terchovské srdce, poskytujúca výhľad na obec a jej krásne okolie.

Po návrate k autám sa ešte pomaškrtilo na sladkostiach, najmenším sa rozdali balóniky, čokoládové rezy, džúsy a malinovky. Pri rozvážaní domov najmenší účastníci zaspali počas jazdy. Neprekážal ani prenikavý „spev“ oblastného predsedu, ktorý si na tento výlet pripravil rýdzo terchovskú muziku a snažil sa niektoré z piesní deti naučiť. Všetci dospelí si niesli z Jánošíkovej doliny okrem zážitkov aj príjemný pocit z dobrého skutku.

Ďakujeme Severoslovenskému krajskému klubu ĽS Naše Slovensko za finančný príspevok a zapožičanie dodávky, oblastnému predsedovi za plánovanie a realizáciu a všetkým členom a dobrovoľníkom, ktorí pomohli s organizáciou výletu.

Celý článok